info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Ulje!

Phyto Phytocolor Sensitive

Çmimi:L2,100.00 L1,680.00 -20%

Bojë flokësh me ekstrakte bimore pa amoniak për skalp të ndjeshëm

Rifillo


Përshkrimi

Formulim që kombinon 7 pigmente vegjetale, për t’u ofruar flokëve një ngjyrë natyrale, intensive që zgjat në kohë.
Në sajë të pranisë së kompleksit Epaline TM dhe ekstrakteve të jojobës, boja është delikate me skalpin, qetëson çdo lloj irritimi apo ndjesi kruarjeje.
Vaji i jojobës dhe Monoi hidratojnë, ushqejnë dhe u japin shkëlqim flokëve tuaj.
Pa amoniak.
Pa PPD.
Pa resorcinol.
Pa parabene.

Përdorimi

Paketimi përmban:
-1 krem ngjyrues;
-1 shishe locion;
-1 balsam mbrojtës;
-1 palë doreza;
-instruksione.
Aplikohet në flokë të thatë, jo të larë.
Nëse është hera e parë që lyeni flokët tuaj, aplikoni bojën nga rrënja drejt majës së flokëve dhe liheni 30 minuta. Më pas bëhet larja normale e flokut.
Nëse floku është lyer më parë, aplikohet boja fillimisht në rrënjë, lihet 20 minuta, më pas aplikohet dhe në majat e flokut. Pritet 10 minuta të tjera, më pas bëhet larja e flokut.
Rekomandohet një test alergjie 48 orë para aplikimit të bojës.

Përbërësit

water / aqua / eau. hydrogen peroxide. cetearyl alcohol. ceteareth-33. phosphoric acid. oxyquinoline sulfate.