info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Physalis Multivit Actif 50+

Çmimi:2,500.00 L 2,125.00 L -15%

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për persona mbi 50 vjeç
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: PHYS007
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor i formuluar për të plotësuar nevojat ditore për vitamina dhe minerale të personave mbi 50 vjeç.
Përmban:
– vitaminat e grupit B dhe jodin, të nevojshme për një sërë procesesh metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
– hekur dhe magnez, që pakësojnë ndjesinë e lodhjes;
– vitaminë E, magnez, selen dhe zink, që kanë veti të mbrojnë qelizat nga radikalet e lirë;
– hekur, zink dhe jod, të nevojshme për pasjen e funksioneve konjitive normale;
– Ginkgo Biloba, një bimë që përmirëson memorien, mikroqarkullimin dhe shton përqëndrimin;
– vitaminat D dhe K, që së bashku me magnezin dhe zinkun janë të nevojshëm për pasjen e kockave të forta;
– likopen, beta karoten dhe koenzimë Q10.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nuk përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor nëse jeni diabetik ose përdorni medikamente me efekt antikoagolant.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë, 2 herë në ditë.
Tableta konsumohet gjatë vaktit ushqimor, e shoqëruar me një gotë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

magnesium bisglycinate, bulking agent: gum arabic, Korean ginseng extract (5%), vitamin C, ginkgo bilobo extract (4%), iron bisglycinate, zinc bisglycinate, vitamin E, rice flour (Oryza sativa), glazing agent: fatty acids, gelling agents: hydroxypropyl methylcellulose, shellac, polydextrose, coenzyme Q10, natural ß-carotene, lycopene, lutein, colour: calcium carbonate, vitamin B3, L-selenomethionine, vitamin K2, vitamin D3, emulsifier: polyethylene glycol, vitamin B5, vitamin B6, starch (Zea mays), vitamine B2, vitamin B1, anti-caking agent: talc, colouring foodstuffs: concentrate of apple, blackcurrant, radisch, spirulina, sodium molybdate, manganese citrate, potassium iodide, medium chain triglycerides, pteroylmonoglutamic acid, chromium picolinate, biotin, vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping