info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Omegor Mind

Çmimi:1,500.00 L

Suplement ushqimor që shton performancën mendore
Kuti x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: 004495716
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Me kalimin e viteve, memoria jonë fillon të dobësohet.
Formula Omegor Mind përmban omega-3 (DHA dhe EPA) të kombinuar me zink, vitamina B dhe Bacomind, një ekstrakt i patentuar nga bima Bacopa monnieri, e përdorur në mjekësinë Ayurvedic si tonike për mirëqenien mendore.

DHA dhe EPA, janë përbërësit themelorë të membranave qelizore dhe prekursorë të një klase mesazherësh qelizorë të quajtur eikozanoide, të cilat luajnë një rol vendimtar në rregullimin e shumë funksioneve fiziologjike.
EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionin normal të zemrës me një dozë ditore prej 250 mg.
Bacopa monnieri është një bimë e përdorur në mjekësinë Ayurvedike si tonike për mirëqenien mendore. Efektet e saj të dobishme janë të lidhura me përmirësimin e kujtesës dhe funksionet njohëse.
Vaj i boxhirit është i pasur me omega-6 (GLA) dhe nxirret nga farat e bimës Borago officinalis L. Ai është i dobishëm për integritetin dhe funksionimin e membranave qelizore, si dhe funksionin e artikulacioneve.
Vitamina C ose acidi askorbik është një antioksidant i fuqishëm natyror që kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, në ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor dhe mirëqenien psikologjike.

Zinku është një element thelbësor për të gjitha format e jetës. Tek njerëzit, zinku ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe kontribuon në ruajtjen e funksionit normal konjitiv. Vitaminat B-kompleks: janë një grup i vitaminave esenciale që mbështesin integritetin qelizor dhe funksionimin e qelizave nervore.
Tiamina (B1), riboflavina (B2), niacina (B3), vitamina B6, biotina (B8) dhe vitamina B12 ndihmojnë në ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 kapsula çdo ditë.

Përbërësit

Omega-3, Bacoppa Monieri, Borage Oil, GLA, vitamin C, zinc, tiamin, riboflavin, niacin, pantothenic acid, biotin, foilic acid, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping