info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Oki Collutorio 1.6% (ketoprofen)

Çmimi:1,065.00 L

Solucion oral për gargarë me veti analgjezike dhe anti-inflamatore
Flakon x 150 ml

Stock: Ka stok

SKU: 1939

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Suitable For

Përshkrimi

Oki solucion oral për gargarë ka si përbërës aktiv ketoprofenin, një substancë e grupit të anti-inflamatorëve josteroidë.
Oki solucion oral për gargarë përdoret për trajtimin simptomatik të gjendjeve të irrituara dhe të inflamuara të kavitetit oro-faringeal të shoqëruara me dhimbje.
Përdoret dhe në rastet e proçedurave dentare.

Mos përdorni Oki solucion për gargarë:
– nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim ose nga barna të tjerë AIJS;
– nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose mendoni se mund të jeni shtatzënë.

Nëse jeni shtatzënë, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose ushqeni me gji këshillohuni me mjekun tuaj paraprakisht.
Vetëm ai mund të vendosë nëse mund ta përdorni ose jo këtë medikament.

Nga përdorimi i Oki solucion oral për gargarë janë vënë re irritime lokale dhe edemë angioneurotike (enjtje e buzëve, fytyrës, fytit ose gjuhës)veçanërisht në subjektet me mbindjeshmëri ndaj NSAID-ve (frekuencë shumë e rrallë).
Nuk ka efekte anësore sistemike të njohura.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Oki Collutorio përdoret për shpëlarjen e gojës.
Holloni 10 ml solucion OKI me 100 ml ujë dhe bëni shpëlarje të gojës 2 herë në ditë.
OKI solucion oral për gargarë duhet të përdoret vetëm për periudha të shkurtra kohore.
Nëse problemi vazhdon, këshillohuni me mjekun tuaj.
Mos e gëlltisni solucionin.

Përbërësit

Ketoprofen salt, glycerin, ethyl alcohol, methyl p-hydroxybenzoate, mint flavor, menthol, sodium saccharin, carthusian green dye, monobasic sodium phosphate, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping