info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Xyli White Platinum Toothpaste Gel with Baking Soda

Çmimi:920.00 L 828.00 L -10%

Pastë dhëmbësh pa fluor për të
rritur dhe fëmijë mbi 2 vjeç
Paketim x 181g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Pastë dhëmbësh e përshtatshme për t’u përdorur nga të rritur dhe fëmijë mbi 2 vjeç.
Nuk përmban fluor.
Pastron, zbardhon dhëmbët dhe le një ndjesi freskie në gojë.
Zbardhimin e realizon në sajë të përmbajtjes së sodës së bukës (bikarbonat natriumi).
Pasta përmban dhe xylitol, një substancë e dëmshme për kafshët, prandaj nëse keni dyshime që kafsha juaj ka gëlltitur gabimisht pastën, kërkoni menjëherë ndihmën e një veterineri.
Pa parabene.
Pa fluor.
Pa gluten.
Pa SLES.
Pa OMGJ.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I çertifikuar nga UL.

Përdorimi

Rekomandohet që larja e
dhëmbëve të bëhet me pastën Xyli White mes një furçë të butë, të paktën 2 herë në ditë pas vaktit ushqimor ose siç këshillohet nga stomatologu.

Përbërësit

Functional Ingredients: xylitol (25%), sodium bicarbonate (9%) (whitening), papain (whitening)

Ingredients: water, xylitol (25%), hydrated silica, sodium bicarbonate, glycerin, sorbitol, natural peppermint flavor, sodium coco-sulfate, chondrus crispus (carrageenan), potassium sorbate, papain, sodium carbonate, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil.