info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Vitamin D-3 & K-2 (1000 UI/ 45 mcg)

Çmimi:1,900.00 L 1,615.00 L -15%

Suplement ushqimor me vitaminat D3 dhe K2
Kuti x 120 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: NOW177
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

120 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Kombinimi i vitaminës D3 me vitaminën K2 është i nevojshëm për:
– kockat;
– dhëmbët;
– sistemin kardiovaskular.

Vitamina D3 ndikon pozitivisht në përthithjen dhe transportin e kalçiumit.
Sipas disa studimeve të kohëve të fundit, është vënë re që vitamina D3 mund të ndikojë pozitivisht në përdorimin korrekt të insulinës, në metabolizmin e glukozës dhe mirë-funksionimin e sistemit imunitar.
Vitamina K është e rëndësishme për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe arterie të shëndetshme.
Vitamina K ndodhet në formën e vitaminës K2, që është dhe forma aktive e saj.

Nuk përmban:
– derivate të grurit;
– maja;
– gluten;
– sojë;
– qumësht;
– vezë;
– peshk.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose jeni duke përdorur medikamente me veprim antiokoagolant, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë, 1 ose 2 herë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Vitamin D3(as Cholecalciferol) (from Lanolin)
Vitamin K2(as Menaquinone-4) (MK-4)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping