info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Taurine 1000 mg

Çmimi:1,900.00 L 1,615.00 L -15%

Suplement ushqimor me taurinë, një aminoacid i rëndësishëm për organizmin
100 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: NOW183
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

100 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Taurina është një aminoacid esencial, që nuk përdoret për sintezën e proteinave, por gjendet në shumë inde, kryesisht në sistemin nervor.
Ruan qëndrueshmërinë e membranave qelizore dhe merr pjesë në transportin e kaliumit, natriumit, kalçiumit dhe magnezit brenda dhe jashtë qelizave.
Taurina ndihmon në gjenerimin e impulseve nervore dhe në ruajtjen e balancës së lëngjeve në organizëm.
Ajo përdoret për të ruajtur shikimin.
Së bashku me glicinën dhe GABA-n përdoret si neurotrasmiter.

Nuk përmban:
– derivate të grurit;
– gluten;
– sojë;
– qumësht;
– vezë;
– peshk;
– arra.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike dhe merrni medikamente, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, midis vakteve ushqimore dhe e shoqëruar me ujë ose lëngje.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Taurine (Free-Form), Cellulose (capsule) and Stearic Acid (vegetable source).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping