info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Natural Resveratrol 50 mg

Çmimi:2,650.20 L 2,385.18 L -10%

Suplement me resveratrol
60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 kapsula

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Resveratroli është një polifenol që gjendet tek cipa e rrushit, manaferrave dhe bimëve të tjera.
Sipas disa studimeve është vënë re që resveratroli:
-mbështet funksionimin normal të sistemit kardiovaskular;
-ka veti të parandalojë plakjen e qeilzave;
-nxit një përgjigje pozitive ndaj stresit.

Formulimi krahas resveratrolit përmban dhe proantocianidina që vijnë nga ekstrakti i farave të rrushit dhe katekinat nga ekstrakti i çajit jeshil.

Pa gluten.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
Pa arra.
Pa sojë.
Pa butakë.
Pa OMGJ.

I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I prodhuar sipas GMP-së.
Resveratroli mund të ndërveprojë me një sërë medikamentesh ku përmendim kryesisht AIJS (anti-inflamatorët jo steroidë).

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar.
Ruhet në një vend të freskët.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 kapsula në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 2 Veg Capsules
Servings Per Container: 30
Amount per Serving % Daily Value
Red Wine Extract (Alcohol-Free) (Vitis vinifera) (Fruit) (Standardized for Polyphenols) 200 mg *
Polygonum cuspidatum Extract (Root/Rhizome)
Japanese Knotweed) (Natural Trans-Resveratrol – 100 mg) 200 mg *
Green Tea Extract (Camellia sinensis) (Leaf)
(min. 70% Catechins) (up to 14 mg of natural caffeine) 200 mg *
Grape Seed Extract
(Vitis vinifera) (Standardized for Polyphenols) 100 mg *
Other Ingredients: Cellulose (capsule), Cellulose Powder, Magnesium Stearate (vegetable source) and Silica.