info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Daily Vits

Çmimi:2,200.00 L 1,980.00 L -10%

Suplement ditor për të rritur me 27
vitamina dhe minerale
Paketim x 100 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement ushqimor që shërben për të plotësuar nevojat ditore të individit për vitamina dhe minerale.
Rekomandohet tek personat që kanë një jetë aktive dhe një diete ushqimore të ”cunguar”.
Krahas vitaminave dhe mineraleve, formulimi përmban dhe luteinë dhe likopene.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa arra.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojne dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mbidozimi me hekur në fëmijët nën 6 vjeç mund të ketë rrezikshmëri për jetën.
Nuk rekomandohet të kalohen dozat ditore të lejuara.

Përdorimi

Rekomandohet të merret
një tabletë në ditë bashkë me ushqimin.

Përbërësit

Serving Size: 1 Tablet
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value

Vitamin A
(100% as Beta-Carotene) 3,500 IU 70%
Vitamin C (as Ascorbic Acid) 60 mg 100%
Vitamin D (as Ergocalciferol) 400 IU 100%
Vitamin E (as d-alpha Tocopheryl Succinate) 30 IU 100%
Thiamin (Vitamin B-1) (from Thiamin HCl) 1.5 mg 100%
Riboflavin (Vitamin B-2) 1.7 mg 100%
Niacin (Vitamin B-3) (as Niacinamide) 20 mg 100%
Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl) 2 mg 100%
Folate (as Folic Acid) 400 mcg 100%
Vitamin B-12 (as Methylcobalamin) 6 mcg 100%
Biotin 300 mcg 100%
Pantothenic Acid (Vitamin B-5)
(from Calcium Pantothenate) 10 mg 100%
Calcium [from Calcium Carbonate
(Aquamin® TG Seaweed Derived Minerals)] 150 mg 15%
Iron (from Ferrous Bisglycinate)
(Ferrochel®) 9 mg 50%
Iodine (from Potassium Iodide) 150 mcg 100%
Magnesium (from Magnesium Oxide
and Aquamin® TG Seaweed Derived Minerals) 75 mg 19%
Zinc (from Zinc Bisglycinate) (TRAACS®) 15 mg 100%
Selenium (from L-Selenomethionine) 35 mcg 50%
Copper (from Copper Bisglycinate) (TRAACS®) 1 mg 50%
Manganese (from Manganese Bisglycinate)
(TRAACS®) 2 mg 100%
Chromium (from Chromium Picolinate) 60 mcg 50%
Molybdenum (from Sodium Molybdate) 35 mcg 47%
Potassium (from Potassium Chloride) 40 mg 1%
Lutein (from Marigold Flower Extract)
(Tagetes erecta) (FloraGLO®) 100 mcg †
Lycopene
(from Natural Tomato Extract) 100 mcg †
Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Croscarmellose Sodium, Stearic Acid (vegetable source), Vegetarian Coating and Silicon Dioxide.