info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Neostrata Skin Active Firming Collagen Booster

Çmimi:8,580.00 L 6,864.00 L -20%

Serum i cili nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë.
30 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata® Skin Active Firming Collagen Booster është një serum nate që ruan dhe nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë.
Kolagjeni është proteina kryesore nga e cila përbëhet lëkura dhe për të ruajtur një lëkurë të shëndetshme, me pamje rinore, ne kemi nevojë për ta ruajtur këtë proteinë jetësore.
Rekomandohet të përdoret për lëkurat e maturuara, të thata dhe të dëmtuara nga dielli.

Përbërësit kryesorë përfshijnë një përzierje të përparuar SynerG Formula 6.5 të tre përbërësve të provuar klinikisht, të cilët punojnë në mënyra të ndryshme, për të penguar degradimin e kolagjenit dhe për të nxitur prodhimin e tij.
Gardenia cell culture ndihmon në ruajtjen e kolagjenit ekzistues dhe në stimulimin e sintezës së kolagjenit të ri.
Matrixyl® 3000 Peptid ndihmon në ndërtimin e kolagjenit.
Neoglucosamine® ndihmon në forcimin e matriksit mbështetës mbrojtës të kolagjenit.
Jo yndyror.

Rezultati: Lëkurë më e re, më e tonifikuar dhe me rrudha më pak të dukshme.

Përdorimi

Aplikoni butësisht serumin në fytyrën e pastruar më parë, dy herë në ditë.
Mund të përdoret vetëm ose poshtë një kremi hidratues.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Polysorbate 80, Dimethicone PEG-7 Phosphate, Acetyl Hydroxyproline, Hydrolyzed Collagen, Gardenia Jasminoides Meristem Cell Culture, Glycerin,Tetrahexyldecyl Ascorbate, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citric Acid, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Sodium Bisulfite, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Linalool.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping