info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Stelatria Recovery cream

Çmimi:1,750.00 L 1,400.00 L -20%

Krem riparues dhe qetësues për lëkurë të irrituar, për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë.
40 ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

Suitable For

,

Mosha

, , ,

Specific For

,

Përshkrimi

Formulim i krijuar si përkujdesje e irritimeve dhe skuqjeve të lokalizuara, që mund të mbiinfektohen (fytyrë dhe trup), të tilla si:
– irritime të shkaktuara nga agjentë të jashtëm në: zonën rreth buzëve, rreth gishtit të madh, gërvishtje, çarje, irritime të plikave (vesh, qafë…etj).
– pas alterimeve sipërfaqësore të lëkurës: shenja varicele, pickime nga insektet etj…
Riparon me efikasitet irritimet falë përbërësve inovatorë me origjinë natyrale:
BioEcolia: ruan florën mbrojtëse të lëkurës.
Kompleks oligo-lementesh, bakër-zink-mangan: shpejton riparimin kutan.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol, pa parfum, pa ngjyrues.

Përdorimi

Aplikohet 2-3 herë në ditë, mbi zonat e irrituara kur ato janë të pastra dhe të thata.
Ky produkt nuk duhet të aplikohet mbi plagë që rrjedhin.

Përbërësit

Aqua, Hexyldecyl Stearate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Glycerin, Methyl Glucose Dioleate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Zinc Oxide, Butylene Glycol, Ceresin, Silanediol Salicylate, 1,2-Hexanediol, Glycine, Butyrospermum Parkii, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Cholesterol, Copper PCA, Manganese Gluconate, Tocopherol, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Phytosphingosine, Citric Acid