info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Mustela Stelatopia cleansing cream

Çmimi:L2,100.00

Mustela krem larës për lëkurë atopike, që nga dita e parë e lindjes. 200ml.

Stock: Out of stock

Additional information

Përshkrimi

Krem larës për fytyrën dhe trupin i cili qetëson menjëherë ndjesinë e irritimit dhe të tërheqjes.
Formë galenike kremoze dhe e butë, e përshtatshme veçanërisht për lëkurat me tendencë atopike.
Forcon mbrojtjen natyrale të lëkurës falë kompleksit të patentuar Avocado Perseose® dhe Oleodistilatit të lule diellit.
I fal butësi dhe elasticitet lëkurës
Nuk djeg sytë.
Me pH fiziologjik.
Pa sapun.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Aplikojeni mbi lëkurë të lagur.
Lajeni trupin dhe fytyrën dhe më pas shpëlajeni.
Thajeni butësisht, pa e fërkuar lëkurën dhe më pas aplikoni Stelatopia krem.
Mund të përdoret çdo ditë dhe në periudhën e shpërthimit të dermatitit atopik.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, COCO-GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, HYDROXYPROPYL GUAR, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, ZEA MAYS (CORN) STARCH, CITRIC ACID, GLYCINE, GLYCERIN, HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM BENZOATE, POLYQUATERNIUM-10, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, TITANIUM DIOXIDE, SODIUM CHLORIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE.