info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Maxiclear Cold & Flu Relief

Çmimi:364.00 L

Medikament OTC që trajton simptomat e gripit
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4498259
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Ky medikament përmban paracetamol (një analgjezik që lehtëson dhimbjen dhe pakëson temperaturën) dhe fenilefrinë (një dekongjestionant që lehtëson hundën e bllokuar).
Mund të përdoret për të pakësuar simptomat e ftohjes dhe gripit, duke përfshirë dhimbjet (dhimbjet e fytit, dhimbjet e kokës), hundën e bllokuar dhe temperaturën.

Mos konsumoni tabletat Maxiclear Cold and Flu Relief për lehtësimin e simptomave të të ftohtit dhe gripit nëse:
– jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të tabletës;
-vuani nga sëmundje të zemrës ose enëve të gjakut;
-nëse keni tension të lartë të gjakut;
-keni diabet, glaukomë ose tiroide tepër aktive;
-jeni duke marrë barna inhibuese të monoamine oksidazës ose i keni marrë brenda 14 ditëve të fundit;
-keni intolerancë ndaj disa sheqernave, me përjashtim të rasteve që e rekomandon mjeku juaj;
-je mashkull me probleme me prostatën;
-jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, me përjashtim të rasteve që e rekomandon mjeku juaj;

Ju duhet t’i tregoni mjekut ose farmacistit tuaj nëse:
-keni probleme me veshkat ose mëlçinë ose ndonjë problem tjetër shëndetësor;
-ju kanë thënë se keni fenomenin Raynaud, një gjendje e shkaktuar nga qarkullimi i dobët në gishtat e duarve dhe këmbëve;
– jeni alergjik nga ndonjë medikament.

Efekte anësore:
-vështirësi në frymëmarrje, enjtje të fytyrës, qafës, gjuhës ose fytit;
-skuqje të lëkurës;
-vështirësi për të fjetur, shqetësim, dridhje, ankth, haluçinacione;
-rrahje të shpejta ose të ngadalta të zemrës, presion të lartë të gjakut;
-vështirësi në daljen e urinës;
-mavijosje të pazakonta ose infeksione.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Merrni tabletat Maxiclear Cold & Flu Relief ekzaktësisht siç e ka rekomanduar mjeku ose farmacisti juaj.
Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, në rast nevoje mund të marrin 2 tableta çdo 4 orë.
Mos konsumoni më shumë se 8 tableta në 24 orë.
Shoqërojeni me një gotë ujë.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.
Mos tejkaloni dozën maksimale ditore të rekomanduar.
Të rriturit nuk duhet ta marrin këtë medikament më shumë se disa ditë rresht, me përjashtim të rasteve kur e këshillon mjeku.

Përbërësit

phenylephrine hydrochloride, paracetamol, edetic acid, magnesium stearate, maize starch, microcrystalline cellulose, quinoline yellow, sodium metabisulfite, stearic acid

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping