info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lekadol Combo 500 mg + 12.2 mg (paracetamol, phenylephrine hydrochloride)

Çmimi:687.00 L

Medikament OTC me veprim analgjezik, antipiretik dhe dekongjestionant
Kuti x 20 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 4497785
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

20 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Lekadol Combo përmban paracetamol (një analgjezik që lehtëson dhimbjet dhe redukton ethet) dhe fenilefrinë, një dekongjestionant që lehtëson hundët e bllokuara.
Lekadol Combo përdoret për lehtësimin e simptomave të ftohjes dhe gripit, duke përfshirë lehtësimin e dhimbjeve, dhimbjes së kokës, bllokimin e hundës dhe uljen e temperaturës, tek të rriturit dhe adoleshentët mbi 16 vjeç, të cilët peshojnë më shumë se 50 kg.

Mos merrni Lekadol Combo nëse:
– jeni alergjik nga paracetamoli, klorhidrati i fenilefrinës ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
– keni sëmundje koronare të zemrës;
– keni presion të lartë të gjakut;
– keni glaukomë;
– keni hipertiroidizëm;
– përdorni frenues të monoaminëoksidazës;
– keni funksion të dëmtuar të mëlçisë;
– abuzoni me alkoolin.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni, këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Lekadol Combo nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Lekadol Combo nuk duhet të përdoret te fëmijët dhe adoleshentët nën 16 vjeç.

Efektet anësore më të zakonshme janë:
-humbje e oreksit;
-të përzjera;
-të vjella.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 16 vjeç mund të konsumojnë 1 bustinë çdo 4 deri në 6 orë.
Mos merrni më shumë se 4 bustina në 24 orë.
Bustina tretet në një gotë me ujë të nxehtë, por jo të valuar.
Përzjeheni derisa të tretet plotësisht dhe më pas pijeni.

Përbërësit

paracetamol, fenilefrinë, acid askorbik, saharozë, aspartam, aromë limoni, saharinë natriumi, silic koloidal paujë, acid citrik, citrat natriumi

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping