info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Set

Çmimi:3,370.00 L 2,696.00 L -20%

Set pastrues dhe hidratues specifik për lëkurë të thatë me tendencë atopike.
Me blerjen e Lipikar Baume AP+ M 400 ml, përfitoni dhuratë Lipikar Huile Lavante AP+ 100 ml dhe Cicaplast Baume B5 15 ml.
400 ml, 100 ml, 15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

100 ml, 15 ml, 400 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Set përkujdesje pastruese dhe hidratuese për lëkurë të thatë me tendencë atopike. I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.
Cmim promocional.

Seti përmban:
– Lipikar Baume AP+M 400 ml
– Lipikar Huile Lavante AP+ 100 ml
– Cicaplast Baume B5 15 ml

Lipikar Baume AP+M
Qetëson lëkurën jashtëzakonisht të thatë, me tendencë atopike dhe lehtëson menjëherë ndjesinë e kruajtjes.
Vepron duke ri-ekuilibruar dhe mbrojtur barrierat natyrale të lëkurës dhe duke zvogëluar kështu në mënyrë të vazhdueshme ndjesitë e irritimit.
Tolerancë maksimale. Mund të përdoret për të gjithë familjen, nga foshnjat tek të rriturit për përmirësimin e cilësisë së jetës.

Lipikar Huile Lavante AP+
Larës në trajtë vajore, i cili pastron butësisht dhe me delikatesë lëkurën e thatë dhe me tendendë atopike.
Rikthen dhe stabilizon ekuilibrin e mikrobiomës falë pranisë së Aqua Posae Filiformis dhe rivendos dhe ruan barrierën kutane falë gjalpit shea që ka në përmbajtje.
Formuluar me një numër të vogël përbërësish për të eleminuar irritimet dhe alergjitë e mundshme.

Cicaplast Baume B5 – Formulim i përshtatshëm për çdo moshë (bebe, fëmijë & të rritur), për të qetësuar irritimet dhe riparuar lëkurën.
Tolerancë makimale që e bën të përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme.
I pasur me pantenol që zbut lëkurën e thatë e të irrituar dhe me kompleksin bakër-zink-mangan që rivendos ekulibrin e lëkurës.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa aromë, pa parabene, pa lanolinë, pa alkool, hipoalergjik.

Përdorimi

Përdorni fillimisht Lipikar Huile Lavante AP+ për pastrimin delikat të lëkurës. Shkumëzojeni dhe shpëlajeni me kujdes.
Aplikoni më pas Lipikar Baume AP+M në të gjithë trupin, duke e masazhuar butësisht deri në përthithje të plotë.
Përdorni Cicaplast Baume B5 për të qetësuar irritimet e ndryshme të shfaqura në fytyrë dhe trup.

Përbërësit

Lipikar Baume AP+M Ingredients:
AQUA / WATER ,BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER ,GLYCERIN ,DIMETHICONE ,NIACINAMIDE ,CETEARYL ALCOHOL ,BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL / RAPESEED SEED OIL ,GLYCERYL STEARATE ,AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE ,PEG-100 STEARATE ,PROPANEDIOL ,OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT ,PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE ,SORBITAN TRISTEARATE ,DIMETHICONOL ,SODIUM CHLORIDE ,MANNOSE ,COCO-BETAINE ,DISODIUM EDTA ,CAPRYLOYL GLYCINE ,CAPRYLYL GLYCOL ,VITREOSCILLA FERMENT ,CITRIC ACID ,MALTODEXTRIN ,XANTHAN GUM ,TOCOPHEROL ,PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE.

Lipikar Huile Lavante AP+ Ingredients: AQUA /WATER • GLYCERIN • SUCROSE • SODIUM LAURETH SULFATE • COCO-BETAINE • SODIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • NIACINAMIDE • PARFUM / FRAGRANCE • PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES • POLYSORBATE 20 • PPG-5-CETETH-20 • SODIUMBENZOATE • SODIUM HYDROXIDE • VITREOSCILLA FERMENT

Cicaplast Baume B5 Ingredients: AQUA / WATERHOMOSALATEPANTHENOLETHYLHEXYL SALICYLATEBUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANEOCTOCRYLENEALCOHOL DENAT.BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINESTYRENE/ACRYLATES COPOLYMERETHYLHEXYL TRIAZONETRIETHANOLAMINEDIMETHICONEPHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACIDPEG-8 LAURATESORBITAN OLEATEZINC GLUCONATEMADECASSOSIDEMANGANESE GLUCONATEISOHEXADECANESODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2SILICA2-OLEAMIDO-13-OCTADECANEDIOLPERLITEDROMETRIZOLE TRISILOXANEPOLOXAMER 338DISODIUM EDTACOPPER GLUCONATECAPRYLYL GLYCOLPOLYSORBATE 80ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMERACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMERBHTTOCOPHEROLPHENOXYETHANOLFIL: B179256

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping