info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

Çmimi:2,560.00 L 2,176.00 L -15%

Përkujdesje hidratuese intensive dhe ristrukturuese për lëkurë të thatë, me tendencë atopike. Formuluar për bebe, fëmijë, të rritur.
200ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Suitable For

, ,

Specific For

,

Përshkrimi

Lipikar Baume AP+M qetëson lëkurën jashtëzakonisht të thatë, me tendencë atopike dhe lehtëson menjëherë ndjesinë e kruajtjes .
Vepron duke ri-ekuilibruar dhe mbrojtur barrierat natyrale të lëkurës dhe duke zvogëluar kështu në mënyrë të vazhdueshme ndjesitë e irritimit.

Formuluar me Aqua Posae Filiformis dhe Microresyl, ujin termal La Roche-Posay dhe gjalpin shea.
I përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve. Gjithashtu është e përqendruar në glicerinë, një përbërës aktiv i rëndësishëm për hidratimin e lëkurës.
Teskturë kremoze, e cila nuk lë ndjesi të yndyrshme në lëkurë.

Formuluar posaçërisht për lëkurën me prirje atopike. Pa parfum.
Tolerancë maksimale.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe në trup dhe masazhojeni deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

AQUA / WATER
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER
GLYCERIN
DIMETHICONE
NIACINAMIDE
CETEARYL ALCOHOL
BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL / RAPESEED SEED OIL
GLYCERYL STEARATE
AMMONIUMPOLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE
PEG-100 STEARATE
PROPANEDIOL
OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT
PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE
SORBITAN TRISTEARATE
DIMETHICONOL
SODIUM CHLORIDE
MANNOSE
COCO-BEET
DISODIUM EDTA
CAPRYLOYL GLYCINE
CAPRYLYL GLYCOL
VITREOSCILLA FERMENT
CITRIC ACID
MALTODEXTRIN
XANTHAN GUM
TOCOPHEROL
PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE