info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

La Roche Posay Lipikar AP+ Baume + Lipikar Syndet AP + 70% Off

Çmimi:L4,250.00

Balsam ushqyes për lëkurë të thatë dhe atopike
400ml
+ Xhel-krem larës për lëkurë të thatë dhe atopike
400 ml

Përshkrimi

Studimet e fundit në
laboratorët e La Roche Posay kanë vërtetuar se për personat me lëkurë të thatë, atopike dhe ekzematike nuk mjafton vetëm rigjenerimi i barrierës mbrojtëse të lëkurës, por dhe normalizimi i mikrobiomës së saj.
Për këtë arsye është krijuar xheli larës Lipikar Syndet AP+ dhe balsami Lipikar AP+ që përmbajnë Aqua Posae Filiformis, një përbërës patentë i cili:
-normalizon mikrobiomën;
-rigjeneron dhe mbron shtresën mbrojtëse të lëkurës.
Niacinamidi dhe gjalpi shea ushqejnë lëkurën, kurse uji termal i La Roche Posay qetëson irritimet e saj.
I përshtatshëm për t’u përdorur nga të porsalindur, fëmijë dhe të rritur.
Nuk ngjit.
Nuk e lë lëkurën të yndyrshme.
Pa Parfum.

Përdorimi

Aplikohet xhel-kremi në lëkurë të lagur, masazhohet lehtë dhe shpëlahet.
Aplikohet balsami pas larjes së lëkurës, një herë në ditë në fytyrë dhe trup.
Mund të përdoret çdo ditë.