info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

La Roche Posay Baby Lipikar Syndet AP+

Çmimi:L3,200.00

Xhel krem larës për fytyrën dhe
trupin, për lëkurë të thatë dhe atopike.
I përshtatshëm për çdo moshë.

Stock: 1 në stok

Përshkrimi

Fomulim për bebe, fëmijë dhe të rritur, për përdorim në:
-Në ekzema dhe dermatit atopik.
-në rrjebullën e skalpit të bebeve;
-Në lëkura të irrituara, pasi qetëson dhe zbut lëkurën.
I pasur me niacinamid, gjalpë shea dhe me përbërësin aktiv të patentuar Aqua Posae Filiformis.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa parfum, me tolerancë të lartë.
Testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.

Përdorimi

Vendoset një sasi e vogël në pëllëmbën e dorës dhe aplikohet në lëkurën e njomur paraprakisht. Masazhohet lëkura dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Të evitohet kontakti me zonën e syve.

Përbërësit

AQUA / WATER, GLYCERIN SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE COCO-BETAINE
POLYSORBATE 20
PEG-7 GLYCERYL COCOATE,NIACINAMIDE, ACRYLATES COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, CITRIC ACID
COCAMIDE MEA
DISODIUM EDTA
MANNOSE
POLYQUATERNIUM-11,SODIUM BENZOATE
SODIUM CHLORIDE
SODIUM HYDROXIDE
STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER
VITREOSCILLA FERMENT