info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anti-Age Serum Duo Set

Çmimi:5,500.00 L 4,675.00 L -15%

Set promocional me efekt anti-rrudhë.
Me blerjen e serumit Hyalu B5 30 ml, përfitoni dhuratë Retinol B3 Serum 2×5 ml dhe Anthelios Age Correct SPF 50 3 ml.
50 ml, 2×5 ml, 3 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

,

Masa

2 x 5 ml, 3 ml, 30 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

La Roche Posay Hyalu B5 Serum :
Serum me veti ushqyese, riparuese dhe anti-rrudhë. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Kombinimi i acidit hialuronik me vitaminën B5 është thelbësor për:
-zbehjen e rrudhave;
-hidratimin e lëkurës;
-rigjenerimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës.
Me vetëm disa aplikime lëkura juaj do rifitojë shkëlqimin dhe pamjen rinore.
Pa parabene.
Jo komedogjenik.
I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.
I testuar për alergji.

La Roche Posay Retinol B3 Serum :
Serum me efekt anti-rrudhë i formuluar me vitaminë B3 dhe retinol për të përmirësuar teksturën e lëkurës, minimizuar vijat e holla, rrudhat e thella dhe njollat e errëta.
Përshtatet shumë mirë me lëkurën e ndjeshme.
Kjo formulë përmban një kompleks të përbërë nga retinoli i pastër me çlirim të menjëhershëm për efikasitet të lartë dhe retinoli me çlirim gradual për tolerancë optimale, kombinuar me vitaminën B3 që përmirëson funksionin barrierë të lëkurës.
Lëkurës i rikthehet shkëlqimi natyral i munguar.
Teksturë fluide hidratuese dhe jo ngjitëse e cila përthithet shpejt.

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 :
Gjenerata e re e përkujdesjes së përditshme kundër diellit, që parandalon dhe korrigjon shenjat e moshës në vetëm 4 javë. Redukton rrudhat dhe korrigjon njollat e errëta falë teknologjisë ekskluzive CELLOX-B3 TECH dhe përbërësve aktivë korrigjues dermatologjikë.
Formulim i vecantë anti-UV, anti-ndotje, kundër rrudhave dhe njollave të errëta, me 0.1 % acid hialuronik të fragmentuar, 0.3% LHA dhe 0.5% PHE-Resorcinol, i cili ka efekt të drejtpërdrejtë në njëtrajtësimin e lëkurës.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikoni serumin Hyalu B5 në fytyrën e pastruar paraprakisht në mëngjes.
Aplikoni Anthelios Age Correct SPF 50 në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.
Aplikoni 3-4 pika nga serumi Retinol B3 në mbrëmje në lëkurë të pastër. Mos harroni zonën e qafës.

Përbërësit

La Roche Posay Hyalu B5 Serum Ingredients :
AQUA / WATER • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT. • PROPYLENE GLYCOL • PANTHENOL • PENTYLENE GLYCOL • DIMETHICONE • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • GLYCERYL ISOSTEARATE • MADECASSOSIDE • SODIUM HYALURONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • DISODIUM EDTA • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • BUTYLENE GLYCOL • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE

La Roche Posay Retinol B3 Serum Ingredients:
AQUA / WATER • GLYCERIN • CYCLOHEXASILOXANE • ALCOHOL DENAT • PENTYLENE GLYCOL • NIACINAMIDE • DIMETHICONE • GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • SODIUM HYALURONATE RETINOL • ADENOSINE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL • TAURATE • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • XANTHAN GUM • POLYS ILICONE-11 • RETINYL PALMITATE TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE.

La Roche Posay Age Correct SPF 50 Ingredients:
Aqua / Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Silica, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Drometrizole Trisiloxane, Peg-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Tocopherol, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Parfum / Fragrance.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping