info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anti-Age Serum Duo Set

Çmimi:5,500.00 L 4,675.00 L -15%

Set promocional me efekt anti-rrudhë.
Me blerjen e serumit Pure Vitamin C10 30 ml, përfitoni dhuratë Hyalu B5 Serum 10 ml dhe Anthelios Age Correct SPF 50 3 ml.
50 ml, 10 ml, 3 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

,

Masa

10 ml, 3 ml, 30 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Pure Vitamin C10 Serum:
Serum anti-rrudhë me vitaminë C të pastër për fytyrën dhe qafën. I dhuron lëkurës shkëlqim, e lë të butë dhe të hidratuar.
Si rezultat, rrudhat reduktohen dukshëm dhe tekstura e lëkurës njëtrajtësohet. Ky serum kombinon vitaminë C 10% të pastër, acidin salicilik për një efekt eksfoliues të lehtë dhe neurosensinën.
I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme, falë pranisë së ujit termal.
-Teksturë e plotë hidratuese.
-Me aromë.

Hyalu B5 Serum :
Serum me veti ushqyese, riparuese dhe anti-rrudhë. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
Kombinimi i acidit hialuronik me vitaminën
B5 është thelbësor për:
-zbehjen e rrudhave;
-hidratimin e lëkurës;
-rigjenerimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës.
Me vetëm disa aplikime lëkura juaj do rifitojë shkëlqimin dhe pamjen rinore.
Pa parabene.
Jo komedogjenik.
Jo vajore.
I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.
I testuar për alergji.

Anthelios Age Correct SPF 50 :
Gjenerata e re e përkujdesjes së përditshme kundër diellit, që parandalon dhe korrigjon shenjat e moshës në vetëm 4 javë. Redukton rrudhat dhe korrigjon njollat e errëta falë teknologjisë ekskluzive CELLOX-B3 TECH dhe përbërësve aktivë korrigjues dermatologjikë.
Formulim i vecantë anti-UV, anti-ndotje, kundër rrudhave dhe njollave të errëta, me 0.1 % acid hialuronik të fragmentuar, 0.3% LHA dhe 0.5% PHE-Resorcinol, i cili ka efekt të drejtpërdrejtë në njëtrajtësimin e lëkurës.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikoni serumin Pure Vitamin C10 në fytyrën e pastruar paraprakisht në mëngjes.
Aplikoni Anthelios Age Correct SPF 50 në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.
Aplikoni serumin Hyalu B5 në fytyrën e pastruar paraprakisht në mbrëmje.

Përbërësit

Pure Vitamin C10 Serum Ingredients:
AQUA / WATER / EAU • ASCORBIC ACID • CYCLOHEXASILOXANE • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT. • POTASSIUM HYDROXIDE • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE • POLYSILICONE-11 • DI M E T H I C O N E • P ROP Y L E N E G LY COL • PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE • C13-14 ISOPARAFFIN • TOCOPHEROL • SODIUM HYALURONATE • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • ADENOSINE • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • P O L OX AME R 3 3 8 • S A L I C Y L I C A C I D • POLYACRYLAMIDE • TOLUENE SULFONIC ACID • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • XANTHAN GUM • CAPRYLYL GLYCOL • DISODIUM EDTA • BHT • LAURETH-7 • PARFUM / FRAGRANCE

Hyalu B5 Serum Ingredients :
AQUA / WATER • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT. • PROPYLENE GLYCOL • PANTHENOL • PENTYLENE GLYCOL • DIMETHICONE • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • GLYCERYL ISOSTEARATE • MADECASSOSIDE • SODIUM HYALURONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • DISODIUM EDTA • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • BUTYLENE GLYCOL • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE

Age Correct SPF 50 Ingredients:
Aqua / Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Silica, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Drometrizole Trisiloxane, Peg-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Tocopherol, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Parfum / Fragrance.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping