info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50+

Çmimi:3,000.00 L 2,550.00 L -15%

Krem me mbrojtës nga dielli për lëkurë intolerante
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Spf

Specific For

Përshkrimi

Zgjedhja e duhur për persona me lëkurë intolerante.
Në sajë të kompleksit XL-Protect ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA, UVB dhe infra të kuq.
Për të pakësuar irritimet, skuqjet, kruarjet e lëkurës kremit i është shtuar Neurosensina me veti qetësuese.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Jo komedogjenik.
Nuk le shenja të bardha në lëkurë.
Pa parfum.
I testuar dermatologjikisht dhe klinikisht.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Formule INCI : Aqua / Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Styrene/Acrylates Copolymer, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Titanium Dioxide [Nano] / Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Diisopropyl Sebacate, Stearyl Alcohol, Talc, Tocopherol, Nylon-12, Synthetic Wax, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Aluminum Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Steareth-8 Methacrylate, Copolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Aprylyl Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Disodium EDTA, Glyceryl Isostearate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, PEG-8 Laurate, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Cutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract, Stearic Acid, T-Butyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Toluene Sulfonic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum.