info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios Pigmentation Tinted Cream SPF 50+

Çmimi:3,000.00 L 2,550.00 L -15%

Krem me SPF50 për lëkurë me zona të hiperpigmentuara
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Formulim për lëkurë të ndjeshme që bie pre e dukurisë së hiperpigmentimit, si pasojë e rrezatimit diellor, shtatzënisë ose moshës.
Përmban:
-kompleksin XL-Protect, që ofron mbrojtje kundër rrezatimit UVA-PF39, UVB, rrezatimit Infra të kuq dhe ndotjeve mjedisore;
-ujin termal të La Roche Posay me veti antioksiduese;
-kompleksin procerad, që zbardh njollat dhe unifikon lëkurën.
Jo komedogjenik.
Nuk ngjit në lëkurë.
Rezistent ndaj ujit.
Pa parfum.
I testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

885004 7 Aqua/Water, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, CI 77891/Titanium Dioxide, Drometrizole Trisiloxane, CI 77491, CI 77492, CI 77499/Iron Oxides, Styrene/Acrylates Copolymer, Dimethicone, Zea Mays Starch / Corn Starch, Propylene Glycol, Synthetic Wax, Diethylhexyl Butamido Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Myristic Acid, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, PEG-8 Laurate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Triethanolamine, (Code F.I.L C216177/1).