info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios XL Anti-Shine Dry Touch Gel Cream SPF 50+

Çmimi:2,900.00 L 2,465.00 L -15%

Xhel krem mbrojtës ndaj rrezatimit diellor me SPF 50+ për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

Suitable For

,

Spf

Specific For

,

Përshkrimi

Formulim për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit. Ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit ultravjollcë dhe njëkohësisht ka veprim anti shkëlqim, veçori që e bën të përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme.
Përthithet menjëherë nga lëkura, nuk lë njolla të bardha por i jep asaj një ngjyrë uniforme.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa parfum.
Rezistent ndaj ujit.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë në mëngjes 20 minuta përpara ekspozimit në diell dhe riaplikohet gjatë ditës.

Përbërësit

Aqua/Water, Homosalate,Ethylhexyl Salicylate,Silica,Ethylhexyl Triazone,Styrene/Acrylates Copolymer,Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Drometrizole Trisiloxane,Butyl Methoxydibenzoylmethane,Aluminum Starch Octenylsuccinate,Octocrylene,C12-15 Alkyl Benzoate,Glycerin,Pentylene Glycol,Potassium Cetyl Phosphate,Dimethicone,Perlite,Propylene Glycol,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Aluminum Hydroxide,Caprylyl Glycol,Disodium EDTA,Inulin Lauryl Carbamate,Isopropyl Lauroyl Sarcosinate,PEG-8 Laurate,Phenoxyethanol,Stearic Acid,Stearyl Alcohol,Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid,Titanium Dioxide [Nano] / Titanium Dioxide,Tocopherol,Triethanolamine,Xanthan Gum,Zinc Gluconate