info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios Anti-Imperfections Corrective Gel-Cream SPF50+

Çmimi:3,000.00 L 2,550.00 L -15%

Xhel krem me SPF 50+ për lëkurë me parregullsi
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim dermatologjik për lëkurë akneike.
Ofron një mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA, UVB, rrezatimit Infra të kuq dhe ndotjeve mjedisore.
Përmban:
-acid salicilik dhe niacinamid që përmirësojnë parregullsitë e lëkurës;
-airlicum me veti matifikuese, me mikrosfera që absorbojnë yndyrën dhe djersën;
-kompleksin XL-Protect, që ofron mbrojtje ndaj rrezatimit diellor;
-ujin termal të La Roche Posay me veti antioksiduese.
Nuk ngjit në lëkurë.
Nuk e yndyros lëkurën.
Nuk le shenja të bardha.
Testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.
Testuar për alergji.
Rezistent ndaj ujit.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

885053 20 Aqua / Water, Homosalate, Silica, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Glycerin, Pentylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Styrene/Acrylates Copolymer, Tocopherol, Potassium Cetyl Phosphate, Perlite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, p-Anisic Acid, PEG-8 Laurate, Salicylic Acid, Silica Silylate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Titanium Dioxide, [Nano] / Titanium Dioxide, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Zinc PCA (Code F.I.L.: C223573/1).