info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Korff Sun Secret Fluid Sun Cream Protective and Anti Age SPF 30

Çmimi:L3,010.00 L2,558.50 -15%

Krem mbrojtës ndaj diellit anti-age për fytyrën
40ml

Stock: In stock

Additional information

Përshkrimi

I përshtatshëm për çdo lloj lëkure, ky formulim ka për qëllim:
-të mbrojë lëkurën nga ekspozimi për një kohë të gjatë në diell;
-të parandalojë formimin e rrudhave;
-të kundërshtojë dukurinë e foto-plakjes;
-të hidratojë lëkurën.
Kjo arrihet në sajë të kombinimit të kompleksit DNS-Safe me faktorin bmrojtës ndaj diellit 30 dhe substancave me veti hidratuese.
Rezistent ndaj ujit.
Jo komedogjenik.
I testuar dermatologjikisht dhe klinikisht.
I testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para
ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water),  C12-15 Alkyl Benzoate,  Octocrylene,  Butyl Methoxydibenzoylmethane,  Ethylhexyl Salicylate,  4-Methylbenzylidene Camphor,  Phenylbenzimidazole Sulfonic  Acid,  VP/Eicosene Copolymer,  Polysilicone-15,  Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,  Polyester-7, Polymethyl Methacrylate,  Squalane,  Neopentyl Glycol Diheptanoate,  Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone,  Ceteareth-25,  Ceteth-2,  Decyl Oleate,  Phenoxyethanol,  Titanium Dioxide (nano),  Caprylic/Capric Triglyceride,  Polysorbate 60,  Tocopheryl Acetate,  Pisum sativum (Pea) Extract,  Eriodictyon californicum Flower/Leaf/Stem Extract,  Cyclopentasiloxane,  Silica,  Sorbitan Isostearate,  Dimethicone,  Butylene Glycol ,  Lauryl Alcohol,  Glycerin,  Myristyl Alcohol,  Sodium Citrate,  Sodium Hydroxide,  Potassium Hydroxide,  Ethylhexylglycerin ,  o-Cymen-5-ol,  Tetrasodium EDTA, Triethanolamine,  Parfum (Fragrance).