info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Klorane Bebe Gel Doucer Moussant Corps/Cheveux

Çmimi:L1,300.00L1,850.00

Xhel delikat pastrues për trupin & kokën për foshnja dhe fëmijë

 

Clear


SKU: KL028

Additional information

Përshkrimi

Gel shkumues i përshtatshëm për banjën e përditshme të foshnjave dhe fëmijëve. Pastron dhe hidraton në mënyrë delikate lëkurën, pa e tharë atë.

Formulë e re, me ekstrakt kalendule, të përftuar nga bimë të rritura në ferma organike.

E pasur me lëndë zbutëse, pastron dhe ushqen lëkurën, duke zbutur e shmpleksur flokët delikatë të foshnjave.

Nuk irriton sytë. Testuar nën kontroll dermatologjik pediatrik. Pa parabene. Pa sapun.

Përdorimi

Aplikohet një sasi e vogël xheli në lëkurën e trupit dhe kokës së foshnjës. Shkumohet dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

WATER (AQUA). GLYCERIN. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. COCO-GLUCOSIDES. ZINC COCETH SULFATE. SODIUM COCOAMPHOACETATE. POLYSORBATE 20. FRAGRANCE (PERFUME). ASCORBYL PALMITATE. CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT. CITRIC ACID. DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE. GLYCERYL OLEATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. ISOLEUCINE. LAURETH-3. LECITHIN. MALEIC ACID. POLYSORBATE 80. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE. SODIUM HYDROXIDE. Tocopherol. TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE.