info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Klorane Bebe Eryteal Pommade 75 ml

Çmimi:L1,200.00

Klorane Bebe Eryteal Pommade 75 ml.

Stock: 2 në stok

SKU: KL027
Pershkrimi

Pomadë për foshnja që riparon në mënyrë efektive barrierën fiziologjike të zonave të irrituara. E Pasur me oksid zinku që izolon lëkurën nga agjentët agresorë të jashtëm dhe sulfat zinku që ka veti antibakteriale. Vitamina E, allantoina dhe ekstrakti i kalendulës që gjenden në përbërje të kësaj pomade, ndihmojnë në zbutjen dhe mbrotjen e lëkurës delikate të foshnjave. Testuar nën kontroll dermatologjik pediatrik. Pa paraben. Pa silikon, pa fenoksietanol, pa metilizotiazolinon. Pa sapun. Hipoalergjike.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurën që është në kontakt me pelenat, të pastruar paraprakisht, në një shtresë të trashë, aq here sa të jetë e nevojshme.

Perberesit

Aqua, Petrolatum, Lanolin, Zinc Oxide, Cod Liver Oil, Paraffinum Liquidum, Silica, Retinol, Parfum Fragrance , Allantoin, Cetrimonium Bromide, Methylparaben, Tocopheryl Acetate.