info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Irovit capsule

Çmimi:1,475.00 L

Suplement ushqimor me hekur dhe vitamina
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 002767
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Irovit është një suplement ushqimor me hekur dhe vitamina.
Përdoret:
– në raste të mungesës së hekurit dhe vitaminave;
– tek femrat gjatë shtatzënisë nëse kanë mungesë hekuri;
– në anemi të shkaktuar nga sëmundje kronike.

Irovit mund të ndikojë negativisht në përthithjen e kinoloneve, tetraciklinave, metildopës, bifosfonateve etj prandaj duhet të merret 2 orë para ose 2 orë pas marrjes së tyre.
Ky suplement ushqimor mund të shkaktojë disa efekte anësore si: reaksione alergjike, fece të errëta, konstipacion, diarre, diskonfort gastrointestinal, dhe të përzjera.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Përpara dhe gjatë shtatzënisë rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Për të trajtuar aneminë, merrni 1 kapsulë tre herë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

ferrous sulphate, folate, vitamin C

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping