info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ialuset Plus Garza Impregnate

Çmimi:1,872.00 L

Garza me acid hialuronik dhe sulfadiazinë, me efekt antibakterial
Kuti x 10 garza

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 garza

Suitable For

Përshkrimi

Acidi hialuronik është përbërësi kryesor i substancës themelore të dermës.
Në sajë të hidratimit (efekt i tij), ndërhyn në të gjitha fazat e proçesit të shërimit. Përshpejton shërimin dhe riepitelizimin e lezioneve të lëkurës.
Vetitë e tij higroskopike ruajnë një mjedis të lagësht, të favorshëm për proçesin e rigjenerimit të indeve.
Acidi hialuronik i përdorur përftohet nëpërmjet proçesit të biofermentimit.
Sulfadiazina e argjendit është një përbërës me aktivitet të lartë antibakterial, kryesisht në bakteret Gram (-).

Ialuset® Plus indikohet në trajtimin e plagëve dhe djegieve të infektuara, sëmundjeve dermatologjike me origjinë bakteriale ose të predispozuara për zhvillimin e infeksioneve dytësore.

Kundërindikimet
– Ndjeshmëri e njohur ndaj sulfonamideve, e përgjithshme ose lokale (ekzema e kontaktit).
– Alergji ndaj njërit prej përbërësve.
– Për shkak të të dhënave të pamjaftueshme, përdorimi i Ialuset® PLUS nuk rekomandohet te fëmijët nën dy vjeç.

Efekte anësore
Në raste shumë të rralla, janë vërejtur reaksione të mbindjeshmërisë lokale si ekzema.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Pastroni dhe dezinfektoni paraprakisht plagën.
Nxirrni garzën nga paketimi dhe vendoseni në plagë.
Mbulojeni garzën Ialuset Plus me garzë sterile dhe pambuk.

Në rast ngjitjeje të lehtë të garzës në plagë, shpëlajeni me bollëk me tretësirë ​​fiziologjike.
Para çdo aplikimi të ri, rekomandohet pastrimi i plagës me solucion fiziologjik.
Garza duhet të ndërrohet çdo 24 orë.
Proçesi i shërimit të plagës ose djegies duhet të vlerësohet nga mjeku.
Kohëzgjatja totale e trajtimit nuk duhet të kalojë 1 muaj.

Përbërësit

hyaluronic acid (sodium salt) (0.05%), silver sulfadiazine (1%), other components: macrogol, glycerol, water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping