info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Humana Qumësht formulë për foshnje mbi 12 muajsh

Çmimi:2,490.00 L

Qumësht formulë për foshnje mbi 12 muajsh
650 g

Stock: S’ka stok

SKU: HU004
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

650 g

Mosha

Suitable For

,

Përshkrimi

Ushqyerja me gji është tepër e rëndësishme për foshnjet.
OBSH rekomandon që ushqyerja me gji të jetë burimi i vetëm i ushqimit për foshnjet deri në 6 muaj, dhe vazhdimin e saj deri sa fëmija të bëhet 2 vjeç ose pak më shumë.
Në rastet kur ushqyerja me gji është e pamundur, përdoret qumështi formulë.

Humana Little Heroes është qumësht formulë për fëmijët mbi 1 vjeç.
Ky formulim suporton zhvillimin fizik dhe mendor të fëmijëve.

Prania e ALA-së (një acid yndyror omega-3) është e domosdoshme për zhvillimin e trurit dhe të nervave.
Qumështi është i pasur me kalçium dhe vitaminë D të nevojshme për forcimin e kockave.
Në sajë të pranisë së vitaminës D dhe A ka një ndikim pozitiv në sistemin imunitar.

Përdorimi

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme për një përgatitje korrekte të qumështit Humana.
Lani shishen dhe biberonët. Përgatisni qumështin menjëherë përpara konsumimit.
Mos i ripërdorni mbetjet.
Në brendësi të paketimit do të gjeni dhe lugën dozuese.
Bëni kujdes gjatë përgatitjes së qumështit, pasi një përgatitje jo korrekte mund të jetë e dëmshme për shëndetin e fëmijës.

1. Zjeni ujin dhe lereni të ftohet deri në temperaturën 50 ̊C. Shtoni gjysmën e sasisë së ujit në shishen e biberonit.
2. Nëpërmjet lugës dozuese shtoni pluhurin e qumështit formulë në shishe.
3. Mbyllni shishen dhe filloni ta tundni deri në tretjen e plotë të pluhurit.
4. Shtoni 1/2 e mbetur të ujit dhe tundeni përsëri.
5. Kontrolloni temperaturën përpara se t’ia jepni fëmijës.
Mos e ngrohni në mikrovalë.
Rekomandohet dhënia e 2 porcioneve në ditë.

Duke qenë se foshnjet janë të ndryshme edhe dozimi dhe raportet ujë/pluhur qumështi mund të ndryshojnë në varësi të nevojave të tyre.

Përbërësit

skimmed milk powder, lactose, vegetable oils, palm kernel fat, calcium carbonate, calcium salts of orthophosphoric acid, vitamin C, ferrous sulphate, stabiliser, lactic acid, vitamin D, riboflavin, vitamin A, potassium iodate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping