info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Humana Muhalebi me 5 drithëra dhe banane

Çmimi:550.00 L

Muhalebi me 5 drithëra, qumësht dhe banane për foshnje mbi 6 muajshe
200 g

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

200 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Muhalebi me 5 drithëra të ndryshme, banane dhe qumësht të përshtatshme për foshnje mbi 6 muajshe.

Formuluar me:
– vitaminat A, C, D dhe zink të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
– kalçium, një element i rëndësishëm për kockat.
– hekur, një mineral që mbështet formimin e rruazave të kuqe të gjakut.

Vakt i plotë ushqimor.
Nuk përmban sheqer të shtuar.

Përdorimi

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme për një përgatitje korrekte të drithërave Humana:
1. Zieni ujin dhe lereni të ftohet përafërsisht deri në 50 ̊C.
2. Shtoni 50 g pluhur drithërash në tasin me të cilin do të ushqeni foshnjen.
3. Shtoni sasinë e rekomanduar të ujit (155 ml) dhe përziejeni deri në tretje të plotë.
Duke qenë se foshnjet janë të ndryshme edhe dozimi dhe raportet ujë/pluhur drithërash mund të ndryshojnë në varësi të nevojave të tyre.

Përgatiteni vaktin ushqimor pak përpara se t’ia jepni fëmijës.
Hidhni çdo mbetje ushqimore.
Mbylleni mirë paketimin dhe përdoreni maksimumi der në 3 javë pas hapjes.

Përbërësit

skimmed milk powder, whole grain wheat flour, lactose, maltodextrin, vegetable oils, banana powder, maize flour, rice flour, oat flour, barley flour, fructo-oligosacharides, vitamin C, vitamin E, niacin, vitamin A, pantothenic acid, vitamin D, vitamin B6, thiamin, vitamin B12, vitamin K, folic acid, biotin, calcium carbonate, zinc gluconate, ferric pyrophosphate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping