info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Humana HA Baby Formula 1

Çmimi:2,090.00 L

Qumësht formulë për foshnje alergjike
500 g

Stock: Ka stok

SKU: HU017
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

500 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Humana HA është qumësht formulë hipoalergjik për foshnje që kanë rrezik të shtuar për shfaqjen e alergjive, menjëherë pas lindjes.
Mund të përdoret i vetëm ose të kombinohet me ushqyerjen me gji.

Karakteristikat:
– pa gluten;
– pa sukrozë;
– tretet me lehtësi;
– 100% acide yndyrore të pangopura omega-3 dhe omega-6;
– e pasur me hekur;
– përmban proteina pjesërisht të hidrolizuara.

Përdorimi

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme kur përgatisni qumështin formulë:
– Pastroni shishen dhe kokën e shishes së ushqimit.
– Përgatiteni qumështin formulë në momentin që do tja jepni foshnjes, që të jetë i freskët.
– Mos përdorni mbetjet në një moment të dytë.
– Përgatitja dhe ruajtja në mënyrë jo korrekte mund të çojë në probleme shëndetësore të foshnjes tuaj.

1. Zieni ujin për 10 minuta dhe lereni të ftohet.
2. Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishen e ushqimit.
3. Shtoni aq lugë me qumësht pluhur sa nevojiten për të përgatitur sasinë e duhur të qumështit.
4. Mbylleni shishen dhe tundeni deri në tretje të plotë.
5. Kontrolloni temperaturën e qumështit përpara se t’ia jepni foshnjes (37 ˚C).

Përbërësit

LACTOSE, oils (vegetable oils (palm, rapeseed, sunflower); Mortierella alpina oil), WHEY protein hydrolysate, starch, galacto-oligosaccharide syrup (from MILK), calcium orthophosphate, emulsifier: citric acid esters of mono and diglycerides of fatty acids, potassium chloride, calcium carbonate , choline hydrogen tartrate, sodium citrate, animal oil (FISH oil), magnesium carbonate, vitamin blend (vitamin C, niacin, vitamin E, pantothenic acid, riboflavin, thiamin, vitamin A, vitamin B6, folic acid, vitamin K1, biotin, vitamin D3, vitamin B12), inositol, taurine, nucleotide (cytidine-5′-monophosphate, uridine-5′-monophosphate, adenosine-5′-monophosphate, inosine-5′-monophosphate, guanosine-5′-monophosphate), ferrous sulphate, stabiliser: L(+) lactic acid, zinc sulphate, L-carnitine, copper-lysine complex, manganese sulphate, potassium iodate, sodium selenate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping