info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Holle Organic A2 2

Çmimi:3,000.00 L

Qumësht formulë për foshnje mbi 6 muajsh me proteina A2
400 g

Stock: Ka stok

SKU: HO113
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

400 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Qumështi formulë Holle A2 përmban një kombinim të proteinave të hirrës me kazeinën.
Për përftimin e këtij qumështi formulë zgjidhen lopë specifike të cilat janë të afta të prodhojnë proteinën A2 beta kazeinë.
Në sajë të pranisë në formulim të DHA-së, ndikon pozitivisht në zhvillimin e shikimit.
Formuluar me acide yndyrore ALA që ndikojnë pozitivisht në zhvillimin e trurit dhe nervave te foshnja.

Kutia në të cilin gjendet qumështi pluhur është e përbërë prej kartoni 100% të riciklueshëm.
Boja e shkrimit është pa vajra minerale, me materiale të papërpunuara të riciklueshme.
Pjesa e brendshme është prej plastike dhe alumini.

Përdorimi

Lani duart.
Sterilizoni shishen e ushqimit 3-5 minuta.
Zieni ujin.
Për përgatijen e qumështit uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 50°C.
Shtoni rreth gjysmën e sasisë së ujit në shishen e ushqimit.
Shtoni aq lugë dozuese me pluhur sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjes tuaj.
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Shtoni pjesën tjetër të ujit dhe përzjejeni përsëri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen.

Përbërësit

Skimmed A2 milk*1, whey powder* (partly demineralised whey powder*), vegetable oils* (palm oil*2, rapeseed oil*, sunflower oil*), maltodextrin*, starch*, L-tyrosine, potassium chloride, fish oil3, calcium chloride, magnesium chloride, M. alpina oil**, calcium carbonate, calcium hydroxide, L-tryptophan, sodium chloride, ferrous lactate, vitamin C, zinc sulphate, copper sulphate, vitamin E, niacin, pantothenic acid, vitamin B1, vitamin A, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate,
folic acid, sodium selenate, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping