info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Holle Banana with Semolina 6m+

Çmimi:L300.00

Pure me banane dhe grurë për fëmijë mbi 6 muaj. 190g.

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Krahas pureve vetëm me fruta, Holle ofron dhe kombinime frutash me drithëra.
Pureja me grurë (bollgur) dhe banane pasuron dietën ushqimore të fëmijëve mbi 6 muaj.
Pa maja, pa kripë, pa sheqer të shtuar, pa laktozë dhe pa vezë.
Çertifikuar nga Unioni Europian.

Përdorimi

Ngrohet para përdorimit. Fillohet ushqimi me dy-tre lugë dhe gradualisht çdo ditë shtohet sasia, derisa arrin në një kavanoz të plotë.
Kavanozi i hapur ruhet në frigorifer, deri dy ditë pas hapjes.

Përbërësit

Apple juice*
(from apple juice concentrate), banana* 26 %, water, wheat semolina* 5.5 %, lemon juice* (from lemon juice concentrate), rice semolina*