info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Panty Ventre Piatto

Çmimi:L6,500.00 L5,200.00 -20%

Korse rimodeluese e zonës së barkut dhe vitheve

Stock: In stock

Additional information

Masa

S/M

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Korse me efekt:
-tonifikues;
-rimodelues;
-zvogëlues të barkut;
-përmirësues të mikroqarkullimit të gjakut.

Korseja është përftuar nga kombinimi i teknologjisë GUAM-EMANA.
Materiali i përdorur Emana, është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet e mineraleve përmirësojnë mikroqarkullimin e gjakut në nivel kutan. Duke qënë se janë të integruara në materialin e korsesë, këto kristale e ushtrojnë veprimin e tyre gjatë gjithë kohës që ju e përdorni atë.

Korseja përmban algat Guam dhe kafeinë të mikroinkapsuluara, të cilat çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë efektin e tyre dhe pas disa javësh përdorimi.
Në pjesën e sipërme janë prej silikoni, çka e bën të qëndrueshme.
Korseja është shumë e rehatshme dhe mundëson të lëvizësh lirisht.

Të çertifikuara nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi

Korseja vishet 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoret pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendoset në tharësen e rrobave.
Nuk hekuroset.

Përbërësit

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Caffeine, Laminaria Digitata Powder.