info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Dima-Calo Saziante

Çmimi:L5,200.00 L4,160.00 -20%

Integrator
ekuilibrues i peshës trupore
20 bustina x 80g

Stock: In stock

SKU: GUA045
Tags: , ,

Additional information

Masa

20 bustina

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqyes që kombinon esktraktet e algave wakam, kromin, psilliumin, fibrat e grurit, glukomananin dhe gomën guar për të dhënë një ndikim pozitiv në humbjen në peshë.

Dima-calo rrit volumin e masës ushqimore në stomak, duke dhënë një ndjesi ngopjeje.
Kromi ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.
Algat wakame ndihmojnë për ekuilibrimin e peshës trupore, kurse tërshëra ndihmon në tanzitin gastrointestinal.
Ka ëmbëlsues.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet një bustinë e tretur në një gotë me rreth 200ml ujë në temperaturë ambjenti, 20 minuta para vakteve ushqimore.
Rekomandohet të mos përdoret për periudha më shumë se 3 javore.
Produkti merret të paktën 2 orë larg nga medikamentet e tjera.
Produkti nuk zëvëndëson dietën ushqimore normale.

Përbërësit

Alga wakame,
Cromo, Psillio, Farina di Carrube, Fibra di Avena, Glucomannano, Gomma di Guar