info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Bio Aloe Vera Puro Succo

Çmimi:L4,550.00 L2,275.00 -50%

Leng i pastër Aloe Vera me origjinë nga Salento
500 ml

Stock: In stock

Additional information

Masa

500 ml

Brand

Formulation

Action

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Leng i aloe verës i përftuar nga gjethet e freskëta, të ”pa zhveshura”, të sapo mbledhura, të bimës Aloe Vera Barbadensis të agrikulturës biologjike italiane.

Lëngu i aloe verës ka veti qetësuese dhe zbutëse në sistemin tretës, si dhe nxit funksionet pastruese (depurative) në organizëm.

Përmban polisaharide të cilat kanë vetinë të eleminojnë toksinat nga organizmi.
Ndër polisaharidet përmendim Acemananin (mucopolisaharid) që ka veti:
-të mbrojë mukozën e stomakut dhe zorrëve;
-anti-inflamatore;
-antivirale;
-të stimulojë mbrojtjen imunitare.

Lëngu i aloe verës ka gjithashtu veti antioksiduese dhe hipoglicemike.

Gjatë prodhimit të lëngut të aloe verës Guam kontrollohen të gjitha fazat që nga mbledhja e gjetheve deri në ekstraktimin e xhelit.
Ruan shijen natyrale të bimës.
I çertifikuar nga MIPAAF (Ministero Italiano delle Politiche Agricole, Alimentari e Forestali).

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.

Përdorimi

Tunde shishen para çdo përdorimi.
Rekomandohet të pihen 25ml leng aloe vera 1 ose 2 herë në ditë.
Mund të pihet siç është ose i tretur në ujë ose në lëng frutash.
Pas hapjes ruhet në frigorifer.
Duhet të konsumohet brenda 30 ditësh nga hapja.

Përbërësit

≥99% aloe vera italiana