info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Summer Kit

Çmimi:6,000.00 L 5,400.00 L -10%

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën dhe trupin.
50 ml, 200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

200 ml, 50 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

,

Suitable For

Përshkrimi

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën dhe trupin.

Seti përmban:
-Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 50
-Timexpert Sun Blue Protective Bi-Phase Antioxidant SPF 30

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 50

Fluid i cili mbron dhe riparon qelizat staminale, parandalon shfaqjen e njollave të errëta nga dielli dhe stimulon në mënyrë të sigurt procesin e nxirjes.
Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:
• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu
• Mbron lëkurën nga ndotja

Timexpert Sun Blue Protective Bi-Phase Antioxidant SPF 30
Locion freskues bifazik i cili kombinon teknologjinë e patentuar të aktivizimit të nxirjes për të rritur intensitetin e nxirjes tuaj duke hidratuar dhe rigjallëruar lëkurën.
I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.
Teksturë e lehtë.
Rezistent ndaj ujit.
Uji dhe vaji kombinohen për të dyfishuar përfitimet në lëkurë:
• Faza vajore: Mbron nga rrezet UV.
• Faza e ujit: Freskon dhe hidraton.
Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:
• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për tu rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies

Përdorimi

Aplikojeni fluidin dhe locionin bifazik në fytyrë dhe trup 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë për një mbrojtje të sigurt.

Përbërësit

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 50 Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Octocrylene – Sunscreen Agent
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid – Sunscreen Agent
Talc – Opacifying Agent
Phenethyl Benzoate – Emollient
Cera Alba (Beeswax) – Emulsion Stabilizer
Tromethamine – pH Adjuster
Coco-Caprylate/Caprate – Emoliente
Sodium Stearoyl Lactylate – Emulsifying Agent
Polyglyceryl-6 Polyricinoleate – Emulsifying Agent
Magnesium Sulfate – Rheologic Additive
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Titanium Dioxide – Sunscreen Agent
Triheptanoin – Emoliente
Polyglyceryl-2 Isostearate – Emulsifying Agent
Hydrolyzed Jojoba Esters – Emollient
Ethylhexylglycerin – Emollient
C9-12 Alkane – Solubilizante
Polyurethane-100 – Emoliente
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Disteardimonium Hectorite – Rheologic Additive
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Disodium EDTA – Chelating Agent
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Magnesium Stearate – Opacifying Agent
Silica – Opacifying Agent
Aluminum Hydroxide – Opacifying Agent
Tocopherol – Antioxidant
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient

Timexpert Sun Blue Protective Bi-Phase Antioxidant SPF 30 Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Isohexadecane – Emollient
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Octocrylene – Sunscreen Agent
Cetearyl Ethylhexanoate – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Isoamyl p-Methoxycinnamate – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Undecane – Emollient
Tridecane – Emollient
Sodium Chloride – Rheologic Additive
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil – Plant Emollient
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Phenoxyethanol – Preservative
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Ethylhexylglycerin – Emollient
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil – Antioxidant
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient
Citronellol – Fragrance Ingredient
CI 61565 (Green 6) – Colorant
BHT – Antioxidant
CI 42090 (Blue 1) – Colorant
Ascorbyl Palmitate – Active Ingredient

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping