info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Fluifort 2.7 g/10 ml Sciroppo (karbocisteinë)

Çmimi:942.00 L

Medikament OTC i përshatshëm për t’u përdorur në kollë me sekrecione
Kuti x 6 bustina

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

6 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Fluifort është një medikament OTC me veprim mukolitik dhe fluidifikues në sëmundjet akute dhe kronike të rrugëve respiratore.

Kundërindikimet:
– mbindjeshmëria ndaj lëndës vepruese, ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.
– pacientët me ulçer gastro-duodenale.
– në shtatzëni ose gjatë ushqyerjes me gji.
– tek pacientët pediatrike (nën 11 vjeç).

Efekte anësore të mundshme:
– Çrregullime të lëkurës, indit nënlëkurë: skuqje të lëkurës, urtikarie, eritema, kruarje, angioedemë, dermatit.
– Çrregullime gastrointestinale: dhimbje barku, nauze, të vjella, diarre.
– Çrregullime të sistemit nervor: marrje mendsh.
– Çrregullime respiratore, torakale dhe mediastinale: dispne.
– Çrregullime vaskulare: skuqje.

Fluifort nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë.
Meqënëse karbocisteina kalon në qumështin e gjirit, përdorimi gjatë ushqyerjes me gji është i kundërindikuar.
Përdorimi i Fluifort duhet të shmanget nëse dyshoni se jeni shtatzënë apo po planifikoni një shtatzëni.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 bustinë në ditë.

Përbërësit

carbocysteine ​​lysine salt monohydrate equal to 2.7 grams of
carbocysteine ​​salt of lysine
excipients: sorbitol (sol. 70%), xylitol, ammonium glycyrrhizinate,
sodium carboxymethylcellulose, glycerol, cherry flavor, methyl para-hydroxybenzoate,
propyl para-hydroxybenzoate, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping