info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Filorga Intense Hydration Set

Çmimi:5,140.00 L

Set përkujdesje me produkte të cilat ndihmojnë në hidratimin intensiv të lëkurës.
Cmim promocional.
50 ml, 7 ml, 30 ml, 30 ml

Stock: Ka stok

SKU: FILO050
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

, , ,

Masa

7 ml, 30 ml, 50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Set përkujdesje me produkte të cilat ndihmojnë në rikthimin e shkëlqimit në lëkurë.
Seti përmban:

Filorga Micellar Solution 50 ml
Filorga Meso-Mask Smoothing Radiance Mask 30 ml
Filorga Hydra-Hyal Hydrating Plumping Serum 7 ml
Filorga Hydra-Filler Moisturiser Care 30 ml

Filorga Micellar Solution
Pastrim efikas dhe i shpejtë i lëkurës.
Ky produkt është i domosdoshëm të përfshihet në ritualin e kujdesit ndaj lëkurës pasi është multi-funksional.
Pastron dhe rigjeneron lëkurën.
E le lëkurën të freskët dhe të hidratuar.
Mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës dhe largon lehtësisht çdo produkt kozmetik që është kundër ujit.
I pasuruar me përbërës të tillë si ramnoza dhe trehaloza që do të përmirësojnë lëkurën në të njëjtën kohë që e pastrojnë atë nga papastërtitë.
Në këtë mënyrë lëkura do duket më e re dhe e freskët.

Filorga Meso-Mask Smoothing Radiance Mask
Dhurojini shkëlqim fytyrës tuaj, ndërsa zvogëloni shenjat e plakjes me Filorga Meso-Mask, një maskë fytyre intensive për të gjitha llojet e lëkurës.
Kjo maskë shumë e përfolur për efektin anti-age ka një teksturë kremoze, që hidraton thellësisht lëkurën dhe minimizon rrudhat dhe vijat e imëta.
E pasur me kolagjen dhe elastinë, Filorga Meso-Mask do të hidratojë intensivisht dhe do të zbusë fytyrën tuaj.
Polisaharidi ramnozë i pranishëm në këtë formulim është i nevojshëm jo vetëm për të qetësuar skuqjen, por dhe për t’i dhënë një shkelqim natyral lëkurës.
Acidi hialuronik dhe NCTF rigjenerojnë lëkurën deri ne thellësi.
Kjo maskë intensive do të transformojë fytyrën në vetëm një përdorim.
Zgjedhja e duhur për personat e të gjitha moshave dhe llojeve të lëkurës, veçanërisht ata që kanë prani të rrudhave, lëkurës së irrituar ose shenjave të lodhjes.

Filorga Hydra-hyal Hydrating Plumping Serum
Një serum që kombinon lloje të ndryshme të acidit hialuronik, në formën e tij të pastër për të hidratuar intensivisht lëkurën tuaj.
Kombinimi i 4 llojeve të ndryshme të acidit hialuronik hidraton dhe zbut lëkurën në mënyrë të menjëhershme.
Kombinimi i 2 ekstrakteve bimore stimulojnë efektin e acidit hialuronik dhe rigjenerojnë lëkurën.
Epiderma ristrukturohet dhe i rikthehet shkëlqimi dhe pamja e freskët dhe rinore.
Teksturë e lehtë, e butë, që nuk ngjitet.

Filorga Hydra-Filler Moisturiser Care
Formulim i përshtatshëm për lëkurë normale në të thatë, që synon të hidratojë plotësisht lëkurën.
I dhuron lëkurës:
● Zbutje dhe hidratim
Kombinimi i dy llojeve të acidit hialuronik hidraton lëkurën dhe në shtresat më të thella.
Shtimi i ekstrakteve bio-aktive shërben si një barrierë që pengon largimin e ujit dhe pakëson dehidratimin e lëkurës.
● Pamje rinore
Një substancë që nxit sintezën e kolagjenit, mundëson pakësimin e rrudhave.

Përdorimi

Filorga Micellar Solution: Aplikohet në fytyrë në mëngjes dhe/ose në darkë nëpërmjet një diskete pambuku.

Filorga Meso-Mask Smoothing Radiance Mask: Vendosni një shtresë të trashë Meso-Mask në të gjithë fytyrën, duke përfshirë zonën rreth syve dhe dekoltenë.
Lëreni të perhapet në lëkurë për 15 deri në 30 minuta dhe më pas hiqeni duke përdorur një tampon pambuku të lagur.

Filorga Hydra-Hyal Hydrating Plumping Serum :Aplikohet në mëngjes dhe në darkë, përpara aplikimit të kremit.

Filorga Hydra-Filler Moisturiser Care: Aplikohet në fytyrë në mëngjes dhe/ose në darkë. Masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit

Filorga Micellar Solution Ingredients: Aqua (Water, Eau), Propanediol, Sodium Citrate, Trehalose, Disodium Edta, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Zinc PCA, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid.

Filorga Hydra-Hyal Serum: Aqua (Water, Eau), Glycereth-26, Pentylene Glycol, PPG-26-Buteth-26, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Trehalose, Urea, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Sodium Polyacrylate Starch, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Disodium Edta, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Parfum (Fragrance), Serine, Alpinia Galanga Extract, Ethylhexyl Salicylate, Sucrose Palmitate, Algin, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Glyceryl Polyacrylate, Phenethyl Alcohol, Pullulan, Glyceryl Linoleate, Sodium Carrageenan, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Chloride, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Xanthan Gum, Citric Acid, Potassium Phosphate, Glucose, Sea Salt, Potassium Chloride, Potassium Sorbate, Calcium Chloride, Magnesium Sulfate, Glutamine, Sodium Phosphate, Ascorbic Acid, Sodium Acetate, Tocopherol, Lysine HCl, Arginine HCl, Alanine, Histidine Hcl, Valine, Leucine, Threonine, Isoleucine, Tryptophan, Phenylalanine, Tyrosine, Glycine, Polysorbate 80, Cystine, Cyanocobalamin, Glutathione, Asparagine, Aspartic Acid, Ornithine HCl, Glutamic Acid, Nicotinamide Adenine Dinucleotide, Proline, Methionine, Taurine, Hydroxyproline, Glucosamine HCl, Coenzyme A, Sodium Glucuronate, Thiamine Diphosphate, Retinyl Acetate, Inositol, Niacin, Niacinamide, Pyridoxine HCl, Biotin, Calcium Pantothenate, Riboflavin, Sodium Tocopheryl Phosphate, Thiamine HCl, Folic Acid.

Filorga Hydra-Filler Cream Ingredients : Aqua (Water, Eau), Ethylhexyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Glycerin, Pentaerythrityl Etracaprylate/Tetracaprate, Synthetic Wax, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Polymethyl Methacrylate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Parfum (Fragrance), Arachidyl Glucoside, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Sucrose Palmitate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Sorbitan Oleate, Glyceryl Linoleate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Chloride, Biosaccharide Gum-1, Sorbitan Laurate, Levulinic Acid, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Salicornia Herbacea Extract, Glucose, Sodium Hydroxide, Potassium Chloride, Potassium Sorbate, Calcium Chloride, P-Anisic Acid, Magnesium Sulfate, Glutamine, Sodium Phosphate, Myristyl Malate Phosphonic Acid, Ascorbic Acid, Sodium Acetate, Tocopherol, Lysine Hcl, Arginine HCl, Alanine, Histidine HCl, Valine, Leucine, Threonine, Isoleucine, Tryptophan, Phenylalanine, Tyrosine, Glycine, Polysorbate 80, Serine, Cystine, Cyanocobalamin, Glutathione, Asparagine, Aspartic Acid, Ornithine HCl, Glutamic Acid, Nic Tinamide Adenine Dinucleotide, Proline, Methionine, Taurine, Hydroxyproline, Glucosamine HCl, Coenzyme A, Sodium Glucuronate, Thiamine Diphosphate, Retinyl Acetate, Inositol, Niacin, Niacinamide, Pyridoxine HCl, Biotin, Calcium Pantothenate, Riboflavin, Sodium Tocopheryl Phosphate, Thiamine HCl, Folic Acid.

Filorga Meso-Mask Smoothing Radiance Mask Ingredients: Aqua (Water, Eau), Glycerin, Propanediol, Pentaerythrityl Distearate, Hydroxyethyl Urea, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetearyl Alcohol, Sorbitol, C20-22 Alkyl Phosphate, CI 77891 (Titanium Dioxide), C20-22 Alcohols, Octyldodecanol, Cera Alba (Beeswax, Cire D’abeille), Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrolyzed Elastin, Soluble Collagen, Hydrogenated Polydecene, Parfum (Fragrance), Sucrose Palmitate, Xanthan Gum, Chlorphenesin, Sodium Hydroxide, Hydroxystearic Acid, Biosaccharide Gum-2, Allantoin, Glyceryl Linoleate, Alumina, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Chloride, Glucose, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Potassium Chloride, Potassium Sorbate, Calcium Chloride, Magnesium Sulfate, Glutamine, Sodium Phosphate, Ascorbic Acid, Sodium Acetate, Tocopherol, Lysine HCl, Arginine HCl, Alanine, Histidine HCl, Valine, Leucine, Threonine, Isoleucine, Tryptophan, Phenylalanine, Tyrosine, Glycine, Polysorbate 80, Serine, Cystine, Cyanocobalamin, Glutathione, Asparagine, Aspartic Acid, Ornithine HCl, Glutamic Acid, Nicotinamide Adenine Dinucleotide, Proline, Methionine, Taurine, Hydroxyproline, Glucosamine HCl, Coenzyme A, Sodium Glucuronate, Thiamine Diphosphate, Retinyl Acetate, Inositol, Niacin, Niacinamide, Pyridoxine HCl, Biotin, Calcium Pantothenate, Riboflavin, Sodium Tocopheryl Phosphate, Thiamine HCl, Folic Acid.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping