info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Eurho Vital Vitamin D3 2000 UI

Çmimi:1,600.00 L

Tableta me vitaminë D, me ndikim pozitiv në funksionimin e sistemit imunitar dhe në forcimin e kockave
Kuti x 60 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4497417
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D sintetizohet në organizëm, gjatë kohës kur ne ekspozohemi në diell.
Me moshën, aftësia e organizmit për të prodhuar vitaminë D ulet.
Në momentin që ne përdorim krem mbrojtës nga dielli, ose veshim rroba që pengojnë rrezatimin diellor, sasia e vitaminës D e prodhuar në organizëm ulet.
Në këto raste nuk arrijmë të sigurojmë sasinë e vitaminës D për të cilën kemi nevojë.

Vitamina D:
– ndihmon në përthithjen e kalçiumit dhe fosforit dhe në përdorimin korrekt të tyre në organizëm;
– forcon kockat dhe dhëmbët;
– ndikon pozitivisht në funksionimin normal të sistemit imunitar;
– merr pjesë në proçeset e ndarjes qelizore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, pas vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

vitamin D3, maltodextrin; bulking agent: calcium carbonate; vitamin D (cholecalciferol); rapeseed oil, fully hydrogenated; glazing agent: magnesium salts of fatty acids.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping