info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Erbenobili Fervin

Çmimi:2,960.00 L

Suplement ushqimor me ekstrakte bimësh, për personat që vuajnë nga anemia
Flakon x 10 ml

SKU: ERBEN03
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

10 ml

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor i aftë për të nxitur përthithjen dhe përdorimin më të mirë të hekurit në organizëm.
Substancat natyrore që mund të ndërhyjnë në proçeset që rregullojnë metabolizmin e hekurit, janë të pakta.
Në fakt, mungesa e hekurit nuk krijohet domosdoshmërisht nga mangësitë dietike, por dhe nga ndryshimet në nivelin e përthithjes dhe shpërndarjes.

Një sërë substancash bimore ndikojnë pozitivisht në përthithjen dhe shpërndarjen e hekurit në organizëm.
Sythat e marinës, në formën e një solucioni ujoro-alkolik-glicerinik, veprojnë në nivelin e palcës së kockave dhe shpretkës ku stimulojnë formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe trombociteve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohen 3-5 pika, dy herë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

tamarisk (Tamarix gallica L.) young shoots glyceric macerate (stabilizer: vegetable glycerol, ethyl alcohol, water, young shoots 2%), ethyl alcohol, Lemon essential oil (Citrus limon (L.) Burm.). Activating constituents according to the Spagyric methodology.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping