info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Elancyl Gel Correction Stretch Marks

Çmimi:L3,400.00

Xhel me vitaminë C dhe fibrillinë që korrigjon pamjen e strijave të krijuara së fundmi
75ml

Stock: 4 në stok

Përshkrimi

Mëmësia, ndryshimet në peshë, ndryshimet hormonale sjellin dobësim të indeve të lëkurës, duke lejuar shfaqjen e strijave. Ky xhel redukton dukshëm ngjyrën, madhësinë dhe pamjen e strijave. Vitamina C dhe fibrillina nxisin riparimin dhe sintezën e fibrave elastike dhe atyre të kolagjenit duke forcuar lëkurën. Kripa e zinkut zbut dhe redukton ndjesinë e tendosjes.

Përdorimi

Aplikojeni 2 herë në ditë për 2 muaj, në strijat e sapo krijuara. Pa shpëlarje.

Përbërësit

Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycolic Acid, Guanidine Carbonate, Glycerin, Peg-4, Butylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Soidum Hydroxide, Ascorbyl Glucoside, Benzyl Salicylate, Butyphenyl, Methylpropional, Chromium Hydroxide Green (CI77289), Citronellol, Collagen, Fragrance (Parfum), Glycoproteins, Hexyl Cinnamal, Iron Oxides (CI77492), Linalool, Phenoxyehtanol, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sorbic Acid, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Gluconate.