info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Elancyl Cream Prevention Stretch Marks

Çmimi:L3,450.00

Krem parandalues i strijave me vitaminë E dhe vaj Carthami
150 ml

Stock: Ka mbaruar

Përshkrimi

Falë formulës së pasuruar me vaj Carthame dhe vitamine E, ky krem zbut shtresat e jashtme të lëkurës, ushqen dhe hidraton lëkurën, duke rritur rezistencën e saj ndaj ndryshimeve. Aspak i yndyrshëm dhe lehtësisht i absorbueshëm. I përshtatshëm për t’u përdorur gatë shtatzënisë, pubertetit dhe gjatë ndryshimeve të vazhdueshme në peshë.

Përdorimi

Aplikoni 2 herë në ditë në bark, në krahë, në kofshë, vithe dhe gjoks. Shmangeni përdorimin nëse gjiri është i dëmtuar.

Përbërësit

Aqua, Carthamus Tinctorus (Saffloëer) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Peg-20 Stearate, Sorbitan Stearate, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Propylene Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sëeet Almond) Oil (Prunus Amygdalus Dulcis Oil), Carbomer, Cetyl Alcohol, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Hydroxyproline, Methylsilanol Mannuronate, Phenoxyethanol, Sodium Dna, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine.