info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Ducray Squanorm Shampoo Oily Dandruff

Çmimi:L1,950.00

Shampo për zbokth të yndyrshëm

200 ml

Përshkrimi

Trajtim kundër zbokthit të yndyrshëm, për të rritur (mbi 18 vjeç).

Në sajë të tre përbërësve aktivë të saj ( glicerinë, pirition zinku dhe glikolat të guanidinës), kjo shampo shërben si kerato-reduktuese, antiseborroike, pastruese dhe zbutëse.

Eleminon zbokthin e yndyrshëm që vesh skalpin dhe pastron në mënyrë delikate flokët. Pa parabene.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për rreth tre minuta, shpëlahet përsëri. Përdoret dy herë në javë për 6 javë.

Përbërësit

Water Aqua , Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Distearyl Phtalic Acid Amide, Polysorbate 20, Coco-Glucoside, Lauryl Betaine, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance Parfum , Glycolic Acid, Guanidine Carbonate, Polyquaternium-10, Polyquaternium-22, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Tocopherol, Zinc, Pyrithione.