info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Ducray Kelual DS Shampoo

Çmimi:L1,950.00

Shampo trajtuese kundër zbokthit me përbërës antimikrobialë dhe eksfoljues

100 ml

Përshkrimi

Në sajë të përbërësve të saj (cicloproxolamine, pirition zink dhe keluamid) eleminon menjëherë dhe për një kohë të gjatë zbokthin dhe qetëson lëkurën.

Përdoret në rastet e psoriazës, ekzemave, dermatitit seborroik dhe në rastet e tharjes së lëkurës.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për rreth tre minuta, shpëlahet përsëri. Aplikimi bëhet 3 herë në javë për dy javë (faza intensive e trajtimit) dhe më pas vetëm një herë në javë si trajtim mbajtës. Këshillohet të kombinohet me Elution shampo.

Përbërësit

Water, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Distearyl Phthalic Acid Amide, Polysorbate 20, Coco-Glucoside, Ciclopirox Olamine, Lauryl Betaine, Acetamide MEA, Zinc Pyrithione, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Fragrance, Glycyrrhetinic Acid, Polyquaternium-10, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Methylisothiazolinone.