info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Ducray Argeal Shampoo

Çmimi:L1,650.00

Shampo për gjendjet seborroike e flokë të yndyrshëm

150 ml

Përshkrimi

Shampo për përdorim të shpeshtë për flokë të cilët yndyrosen së tepërmi. Krahas Sabal serrulata ajo përmban dhe kaolinën e cila përthith yndyrën e tepërt dhe pengon shpërhapjen e saj përgjatë flokut.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për rreth tre minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm. Mund të përdoret njëkohësisht ose në vazhdim të shampos Sabal.

Përbërësit

WATER (AQUA) , SODIUM LAURETH SULFATE, KAOLIN, GLYCOL PALMITATE ,CETEARYL ALCOHOL , HECTORITE, BENZOIC ACID , CITRIC ACID ,COCAMIDE MEA, DMDM HYDANTOIN , FRAGRANCE (PARFUM) ,GLYCOL DISTEARATE ,LAURETH-10, METHYLISOTHIAZOLINONE ,SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, SODIUM CETEARYL SULFATE , SODIUM LAURYL SULFATE