info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Dr. Brown’s Nutritive baby balm

Çmimi:L1,930.00

Dr. Brown’s balsam ushqyes për foshnje 56gr

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

, ,

Action

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Balsam ushqyes për foshnjet që hidraton në thellësi dhe zbut lëkurën e thatë dhe të irrituar. I pasur në përbërës natyralë si vajra esencialë, vaj kokosi, ekstrakt organik të blirit, kalendulës dhe kamomilit. Hipoalergjik. Pa gluten, pa ftalate, pa sulfate, pa derivate të petroleumit dhe pa parabene.

Përdorimi

Të aplikohet në
lëkurën e ndjeshme të foshnjeve në fytyrë, duar dhe trup disa herë në ditë dhe pas banjove.

Përbërësit

Aqua (Water),
Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower), Glycerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, StearylAlcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Butyrosper- mum Parkii Butter (Shea), Theobroma Cacao Seed Butter (Cocoa), Cocos Nucifera Oil (Coconut), Mauritia Flexuosa Fruit Oil (Buriti), Tapioca Starch, Parfum (Fragrance), Tilia Europaea Floëer Extract (Linden),* Calendula Officinalis Extract,* Anthemis Nobilis Extract (Chamomile),* Citric Acid, Rosmarinus Officinalis Extract (Rosemary)