info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Dr. Brown’s Daily diaper cream

Çmimi:L1,710.00

Dr. Brown’s kremi i ndërrimit 118ml

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Një formulë e ideuar për të zbutur dhe qetësuar lëkurën e ndjeshme të zonës së pelenave . Përbërësit natyralë si vajrat esencialë, vaji i kokosit, manushaqes blu, kalendulës dhe kamomilit lehtësojnë irritimet e lëkurës.
Hipoalegjik, pa gluten, pa ftalate, pa sulfate, pa derivate të petroleumit dhe pa parabene.

Përdorimi

Të aplikohet kremi në zonën intime të
foshnjes sa herë që ndërrohen pelenat.

Përbërësit

Aqua (Water),
Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower), Aloe Barbadensis Leaf Juice*, GlycerylStearate,Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea), Theobroma Cacao Seed Butter (Cocoa), Tapioca Starch, Cocos Nucifera Oil (Coconut), Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Viola Odorata Extract (Blue Violet)*, CalendulaOfficinalisExtract*, Anthemis NobilisExtract(Chamomile)*, Rosmarinus Officinalis Extract (Rosemary), Citric Acid