info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Omega-3

Çmimi:L1,560.00

Vaj peshku me Omega-3 dhe Vitaminë E për sistemin imunitar dhe atë kardiak 120 kapsula

Stock: 15 in stock

Additional information

Përshkrimi

Vaji i peshkut është një suplement i pasur me acidet yndyrore Omega-3 (EPA & DHA), që marrin pjesë në shumë proçese në organizmin tonë dhe janë të rëndësishme për një shëndet të mirë.

Këto lëndë nuk sintetizohen në organizëm, por merren nga ushqimet dhe mendohet se ndikojnë pozitivisht në uljen e triglicerideve dhe kolesterolit, në rritjen e imunitetit, në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut, në artritin reumatoid, në hipertension, në psoriazis, në shtatëzani etj.

Doppel Herz Omega- 3 është pasuruar më vitaminë E që ka veti antioksidante dhe mbron qelizat nga stresi oksitativ.

Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Dy kapsula në ditë, pas ushqimit, shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Oil from sea fish, gelatin (beef), humectant glycerol, DL-alpha-tocopherol

Përbërësit: Sasia për dy kapsula
Omega-3 fatty acids 240 mg
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 144 mg
Docosahexaenoic acid (DHA) 96 mg
Vitamin E 12 mg α-TE